A jogosítvány megszerzésének talán legjobban várt pillanata a forgalmi vizsga. A tanulók ezen a ponton már tudják, hogy karnyújtásnyira vannak a várva várt okmánytól és attól, hogy önállóan az autós forgalom résztvevői lehessenek. Sokakban éppen ezért nagy a vizsgadrukk, hisz elég egy apró figyelmetlenség és a vizsgabiztos már közli is a nyers tényeket: a vizsgát ismételni kell.
A sikeres vizsgának alapfeltétele a felkészültség, ennek része az is, hogy tudjuk, hogyan zajlik maga a vizsga és mikre érdemes igazán odafigyelni. Ez a cikk ehhez ad Nektek segítséget.
A KRESZ vizsga után maximum 2 éven belül van lehetőségünk a forgalomban is levizsgázni. (Ezen túlmenően ne feledkezzünk meg arról, hogy a szükségünk van még az elsősegély tanfolyam elvégzésére és egy egészségügyi alkalmassági vizsgálatra is ahhoz, hogy jogosítványt kaphassunk „B” kategóriában.)
A vizsgázónak biztonságérzetet adhat, hogy a vezetési gyakorlat során a jól megismert autót kell vezetnie, illetve az is, hogy az oktató mindvégig mellette ül és segíti, ha probléma merülne fel.
A forgalmi vizsga menete:
A vizsga megkezdése előtt igazolnunk kell magunkat a vizsgabiztos és az oktató előtt érvényes személyigazolvány és lakcímkártya felmutatásával. (Esetleg útlevéllel vagy korábban megszerzett vezetői engedéllyel.)
Már a vizsga részét képezi az elindulás előtti műszaki állapotellenőrzés is. Meg kell nézni, hogy megfelelőek-e a gumiabroncsok, működnek-e az irányjelző és világítóberendezések, a fékek stb.
Ezt követően kihúzásra kerül egy vizsgaútvonal, amelyen a forgalmi vizsga alatt haladni kell és a kötelező manőverezési feladatok is ezen a ponton kerülnek ismertetésre.
Az ülés és a visszapillantótükrök beállítása után – mondani sem kell, hogy – be kell kötni magunkat. Az oktató által előzetesen megbeszélt műszaki dolgok ellenőrzése után indulhatunk a kijelölt útvonalon. Többek között figyelnünk kell a KRESZ szabályok betartására, a forgalom többi résztvevőjére, a vezetési technikára és még megannyi dologra, amit korábban oktatónkkal gyakoroltunk.
A kijelölt vizsgaútvonal során teljesítenünk kell az előzetesen ismertetett manőverezési feladatokat is. Ez azt jelenti például, hogy a vizsgabiztos bármikor kérheti tőlünk, hogy parkoljunk le vagy vezetés közben bármikor utasíthat egyéb manőver elvégzésére.
A forgalmi vizsga zárásaként minden esetben (ha sikerült, ha nem) vissza kell térnünk a kiindulási pontra. A vizsgabiztos itt ismerteti, hogy esetlegesen milyen hibapontokat szereztünk, illetve azt is, hogy megfeleltünk-e a vizsgán.
A vizsgatáblázatba kerülnek beírása a hibapontok, melyek a szabálytalan forgalmi tevékenységéért járhatnak. Ezek a hiba súlyossága szerint vannak osztályozva, így egy bizonyos ponthatárt elérve már biztosan meg kell ismételni a vizsgát.
Ha sikeresen levizsgáztunk a forgalomban is, akkor ezután 4 munkanappal már kérhetjük a jogosítvány kiállítását, amely első alkalommal ingyenes.
Bármilyen kérdésed merül fel a vizsgával kapcsolatban, nyugodtan keress minket, mindenre válaszolunk!
Iskolánk 2014-ben alakult Győrben, de az oktatói tevékenységet több mint egy évtizede végezzük több helyszínen.
Célunk, hogy a lehető legtöbb tudást adjuk át barátságos körülmények között, és minden tanuló elérje a közlekedéshez szükséges magas színvonalat.
Minden jog fenntartva © SA-GO Autósiskola 2022
Design by ID Marketing