Irányjelzés fontossága a közlekedésben

12 június 2024

Tudd, merre tartasz: Az irányjelző helyes használata

Az irányjelző, vagy más néven index használata alapvető és elengedhetetlen része a
biztonságos közlekedésnek. Mégis, sokan hajlamosak megfeledkezni róla, vagy nem
megfelelően használni. Az irányjelző használata nem csak a KRESZ szabályai miatt fontos,
hanem mert ezzel jelezzük szándékunkat a közlekedés többi résztvevője felé, ami jelentősen
növeli a forgalom biztonságát és gördülékenységét.

A KRESZ 31. § szerint minden esetben kötelező az irányjelző használata, ha a jármű vezetője
irányt változtat, sávot vált, előzni készül, vagy kikerül egy akadályt. Az irányjelzőt időben, a
manőver megkezdése előtt kell bekapcsolni, hogy a többi közlekedőnek elegendő ideje legyen
reagálni.

Konkrét helyzetek, amikor használni kell az irányjelzőt:

1. Sávváltás: Minden sávváltás előtt jelezni kell a szándékot.
2. Kanyarodás: Mind balra, mind jobbra kanyarodás előtt használni kell az irányjelzőt.
3. Előzés és visszasorolás: Előzés megkezdésekor és a visszatéréskor is használni kell az
indexet.
4. Körforgalomban való közlekedés: Körforgalomba való behajtás előtt az irányjelzőt
nem szükséges használni, de a körforgalomból való kihajtás előtt kötelező.

Gyakori Hibák az Irányjelző Használatában

Sok sofőr hibázik az irányjelző használatában, akár elfelejti bekapcsolni, akár nem megfelelően használja. A leggyakoribb hibák közé tartozik az, hogy túl későn kapcsolják be az irányjelzőt, vagy nem használják egyáltalán.

A Győrben található SA-GO Autósiskolában különös figyelmet fordítunk arra, hogy tanulóink ne csak elméletben, hanem gyakorlatban is elsajátítsák az irányjelző helyes használatát. Profi oktatóinkkal a B kategóriás jogosítvány megszerzése során minden szükséges tudnivalót és gyakorlati tapasztalatot megkapnak tanulóink, hogy magabiztosan és szabályosan közlekedjenek az utakon.

Miért Válaszd a SA-GO Autósiskolát?

• Profi oktatók: Tapasztalt és türelmes oktatóink segítenek elsajátítani a biztonságos vezetés minden aspektusát.
  • Gyakorlati tapasztalat: Gyakorlati óráink során valós közlekedési helyzetekben tanítjuk meg az irányjelző használatát.
  • Győr szívében: Központi helyszínünknek köszönhetően könnyen elérhetőek vagyunk bárhonnan Győrben.
  • Korszerű oktatási módszerek: Modern technikákkal és eszközökkel segítjük a tanulási folyamatot.

Az irányjelző helyes használata elengedhetetlen a biztonságos közlekedéshez. Ne feledkezzünk meg róla, hogy minden manőver előtt időben jelezzük szándékunkat a többi közlekedő felé. A SA-GO Autósiskola Győrben elkötelezett amellett, hogy tanulóink a legjobb képzést kapják, mind elméletben, mind gyakorlatban.

Látogass el hozzánk, és tedd meg az első lépést a biztonságos és magabiztos vezetés felé!